Dzień piąty - wspólne zdjęcie, występy i polonez.

Dzień 3. i 4. obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości to wspólne śpiewanie pieści patriotycznych oraz turniej wiedzy pt. KOCHAM CIĘ POLSKO.

To wyjątkowy tydzień dla całej społeczności szkolnej. Obchodzimy bowiem 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykle ważne święto, toteż każdy dzień przynosi nowe wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dziś, idąc za przykładem innych instytucji, tworzyliśmy flagę, jeden z naszych symboli narodowych, składającą się ze stu najważniejszych dla nas słów. Było to niewątpliwie bardzo emocjonujące zadanie.

W dniu 5 listopada 2018r. po poranku patriotycznym, uczniowie klas I-III z wychowawcami i rodzicami spotkali się w Bibliotece Publicznej w Pstrągowej. Celem naszego spotkania było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wspólnie z Panią Anią Banaś (bibliotekarz) i rodzicami, czytaliśmy wiersze o niepodległości i piękne opowiadanie o Józefie Piłsudskim. Następnie wykonaliśmy makietę rzeźby wielkiego bohatera, kwiaty pod pomnikiem, biało-czerwone flagi.
Spotkanie zakończyło się wspólnym świętowaniem pieśni patriotycznych i złożeniem kwiatów pod pomnikiem.