Realizując program Doradztwa Zawodowego dnia 07.03.2019 uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach w kuchni poznając zawód kucharza.


Kultywujemy tradycje
Uczniowie kl. I i II w dniu 08.02.2019 w korowodzie zapustowym odwiedzili przedszkolaków i pracowników szkoły gdzie przedstawili program artystyczny. Następnie uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej. Poznawali tradycje ludowe.


Ferie zimowe tuż, tuż…
W trosce o bezpieczeństwo uczniowie kl. III SP przygotowali program artystyczny ,,Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe’’. Na wstępie dziewczynki z kl. III wykonały układ taneczny do utworu ,,Zima’’ A.Vivaldiego.                         
Na przedstawienie, które odbyło się 05.02.2019r. zostali zaproszeni Rodzice, uczniowie kl. I i II oraz przedszkolaki.    
O bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych zatroszczyli się również policjanci, którzy w dniu 06.02.2019r.na spotkaniu z uczniami kl. I - III przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.


23.01.2019 r.
Gminne Igrzyska Dzieci
Wspaniale zaprezentowały się nasze dziewczęta, które podczas Gminnych Igrzysk dzieci w koszykówce zajęły I miejsce czytaj...

22.01.2019

Spotkanie z historią - prezentacja ubiorów i broni XVIII, XIX i XX wieku


W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia ucz.kl.pierwszej wspólnie z rodzicami pieką i ozdabiają tradycyjne staropolskie pierniczki.To jedno z najstarszych ciast obecne od wieków w polskiej tradycji

Szlachetna Paczka 2018r.


W oczekiwaniu na Boże Narodzenie…

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie uczniowie kl. III SP dekorowali pierniczki i malowali figurki o tematyce świątecznej.


W dniu 29.11 uczniowie klas I i II spotkali się z twórcą ludowym i rodzicami. W miłej atmosferze przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonali STROIKI i OZDOBY REGIONU RZESZOWSZCZYZNY


Klasa V i VII w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Otwarty dzień projektu MONEY MATTERS

16.11.2018 r.

Najlepsi recytatorzy naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „Literatura i Dzieci” na etapie gminnym. W tym roku prezentowane były polskie legendy. Wśród recytatorów znaleźli się: Ania Nieroda, Agnieszka Nieroda, Julia Kęsy, Jagoda Kęsy, Magda Stanek, Kamil Pirga. Ponadto uczniowie  kl. VI  (W. Cielak, K. Marciniec, J. Kęsy, Sz. Charchut, W. Główka)  przedstawili „Bazyliszka”. Wszyscy pięknie się prezentowali, ale jury zdecydowało, że na etapie rejonowym wystąpią: Julia Kęsy (II miejsce) i Agnieszka Nieroda (I miejsce).  BRAWO!!! Po udanym występie artyści „studzili emocje” w Ciastkarni w Czudcu.



16.11.2018 r.
Wyjazd na strzelnicę w Ropczycach.


W dniu 14.11 2018 uczniowie klas.1-3 uczestniczyli w lekcji patriotyzmu prowadzonej przez historyka dr Marcina Jurzystę. W bardzo przyjaznej atmosferze uczyliśmy się jak okazywać patriotyzm i cieszyć się po 100 latach niewoli odzyskaną wolnością

W miesiącu październiku uczniowie klas 1 realizując program o zdrowym stylu życia poznawali warzywa i owoce oraz ich wartości odżywcze.Uczyli się przygotowywać zdrowe drugie śniadanie i poznali korzyści regularnego spożywania posiłków. Podsumowując cykl zajęć wykonali plakat.

23.10.2018 r.

23 X 2018 r. uczniowie kl. VII, VIII i III gimn. obejrzeli w Domu Kultury w Strzyżowie widowisko "Kamienie na szaniec", w nowej konwencji. Było to połączenie gry aktorskiej z fragmentami filmu i fotografiami "Alka", "Rudego" i "Zośki".

Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzanie tunelu schronowego w Strzyżowie z przewodnikiem.

Ta wycieczka do doskonała lekcja historii, wpisująca się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.


Dzień Zdrowego Jedzenia

12.10.2018
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


9.10. 2018 r. 

Kl. VIII i III gimn. obejrzały w Kinie "Zorza" w Rzeszowie film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" oraz wysłuchały wykładu pracownika IPN na temat wydarzeń z 1940 r. i skrzydlatych rycerzy przedstawionych w filmie.

Następnie w kręgielni w Karczmie Chłopskiej grali w kręgle i degustowali pizzę.



Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej Ranczo

W dniu 05.10.2018r. uczniowie kl. III SP w Zagrodzie Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej uczestniczyli w lekcji edukacyjnej: ,, Poznajemy zwierzęta w tradycyjnym gospodarstwie rolnym’’, poznawali tajniki otaczającej nas przyrody, doskonalili sprawność fizyczną pokonując przeszkody w parku linowym ,,Małpi Gaj’’.


Dzień Głośnego Czytania- tym razem starsi czytali młodszym


Klasa V i VII zwiedziła Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie .Uczniowie brali udział w warsztatach malowania na szkle. Wrażenia niesamowite

01.10.2018
W dniu 01.10.2018 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach muzycznych "Skąd są dźwięki tej piosenki?" o muzyce w filmach dla dzieci, zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej. Następnie w Zawodowej Straży Pożarnej w Strzyżowie poznali zawód i pracę strażaka.



W dniu 12-stym września uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z policjantem.
Przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz rozwijali umiejętności bezpiecznego poruszania się do szkoły i ze szkoły.

03.09.2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019