16.11.2018 r.

Najlepsi recytatorzy naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „Literatura i Dzieci” na etapie gminnym. W tym roku prezentowane były polskie legendy. Wśród recytatorów znaleźli się: Ania Nieroda, Agnieszka Nieroda, Julia Kęsy, Jagoda Kęsy, Magda Stanek, Kamil Pirga. Ponadto uczniowie  kl. VI  (W. Cielak, K. Marciniec, J. Kęsy, Sz. Charchut, W. Główka)  przedstawili „Bazyliszka”. Wszyscy pięknie się prezentowali, ale jury zdecydowało, że na etapie rejonowym wystąpią: Julia Kęsy (II miejsce) i Agnieszka Nieroda (I miejsce).  BRAWO!!! Po udanym występie artyści „studzili emocje” w Ciastkarni w Czudcu.

16.11.2018 r.
Wyjazd na strzelnicę w Ropczycach.

23.10.2018 r.

23 X 2018 r. uczniowie kl. VII, VIII i III gimn. obejrzeli w Domu Kultury w Strzyżowie widowisko "Kamienie na szaniec", w nowej konwencji. Było to połączenie gry aktorskiej z fragmentami filmu i fotografiami "Alka", "Rudego" i "Zośki".

Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzanie tunelu schronowego w Strzyżowie z przewodnikiem.

Ta wycieczka do doskonała lekcja historii, wpisująca się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Dzień Zdrowego Jedzenia

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

9.10. 2018 r.

Kl. VIII i III gimn. obejrzały w Kinie "Zorza" w Rzeszowie film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" oraz wysłuchały wykładu pracownika IPN na temat wydarzeń z 1940 r. i skrzydlatych rycerzy przedstawionych w filmie.

Następnie w kręgielni w Karczmie Chłopskiej grali w kręgle i degustowali pizzę.

Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej Ranczo

W dniu 05.10.2018r. uczniowie kl. III SP w Zagrodzie Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej uczestniczyli w lekcji edukacyjnej: ,, Poznajemy zwierzęta w tradycyjnym gospodarstwie rolnym’’, poznawali tajniki otaczającej nas przyrody, doskonalili sprawność fizyczną pokonując przeszkody w parku linowym ,,Małpi Gaj’’.

Dzień Głośnego Czytania- tym razem starsi czytali młodszym

Klasa V i VII zwiedziła Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie .Uczniowie brali udział w warsztatach malowania na szkle. Wrażenia niesamowite

01.10.2018
W dniu 01.10.2018 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach muzycznych "Skąd są dźwięki tej piosenki?" o muzyce w filmach dla dzieci, zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej. Następnie w Zawodowej Straży Pożarnej w Strzyżowie poznali zawód i pracę strażaka.

W dniu 12-stym września uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z policjantem.
Przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz rozwijali umiejętności bezpiecznego poruszania się do szkoły i ze szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019