20.11.2019 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczennice naszej szkoły Anna Nieroda oraz Julia Kęsy wzięły udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego.Pięknie recytowały fragmenty książki" Ania z Zielonego Wzgórza". Tym razem to do Julki uśmiechnęło się szczęście.Zaczarowała jury i zdobyła nominację do następnego etapu tegoż konkursu. Etap rejonowy odbył się w Lubeni. Julia zajęła trzecie miejsce .Obu dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów!

OBCHODY 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 25 października 2019r. klasa VI i VIII uczestniczyła w akcji "Szkoła pamięta". W ramach akcji uporządkowaliśmy grób rodziny patrona - matki Antoniny z Gokiertów Irankowej, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.

Nasz Patron

W dniu 24.10.2019r. nauczycielka historii p. Barbara Stec na spotkaniu z uczniami kl. I w interesujący sposób poszerzyła ich wiedzę o życiu i działalności Patrona szkoły.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch"
23 października korzystając z pięknej i słonecznej pogody klasa VII i VIII wraz z wychowawcami wyruszyła na wycieczkę rowerową dookoła Pstrągowej. W Siedlisku Janczar zatrzymaliśmy się na krótki posiłek i po kilku godzinach zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły.

20.10.2019 Spotkanie z pisarzem Wieslawem Drabikiem. Uczniowie klas I-III spotkali sie z autorem ksiazek dla dzieci Wieslawem Drabikiem. W przyjaznej atmosferze poznali tworczosc pisarza.

W dniu 18.10.2019r. uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym o tematyce profilaktycznej pt. "Kolczasta przyjaźń"

Wizyta w Bibliotece Publicznej

W dniu 17.10.2019r. uczniowie kl. I na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Pstrągowej poznawali twórczość Wiesława Drabika przygotowując się do spotkania autorskiego z pisarzem.

Pasowanie na ucznia

W dniu 15.10.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Uczniowie kl. I zaprezentowali zebranym nauczycielom, uczniom oraz zaproszonym Rodzicom swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. W imieniu starszych kolegów zostali serdecznie powitani przez uczniów kl. II i III.

Święto Szkoły

W dniu 11 października po raz kolejny obchodziliśmy święto naszego patrona. Rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. Po przemarszu do szkoły klasa VIII przedstawiła sylwetkę Kazimierza Iranka Osmeckiego, w krótkim programie artystycznym. Pani B. Stec nagrodziła również uczniów biorących udział w konkursie plastycznym Namaluj historię patrona". W konkursie wzięło udział 15 uczniów, wszystkie prace były piękne i różnorodne a autorzy otrzymali drobne nagrody.

W dniu 07.10.2019r. uczniowie szkoly podstawowej brali udzial w spotkaniu z Pania Policjantka. Zostaly poruszane tematy bezpieczenstwa ucznia w drodze do szkoly oraz bezpieczenstwa w sieci.

Pamięć Września.
W dniu 4 października 2019 roku uczciliśmy pamięć o naszych bohaterach sprzed 80 lat. Przez prezentację przygotowaną przez ucznia klasy VIII J. Drąga nauczycielka historii B. Stec przypomniała najważniejsze etapy kampanii.

28.09.2019r. Sztafeta pokoleń Wielopole-Grodziska-Pstrągowa Janczar

Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej Ranczo W dniu 16.09.2019 uczniowie kl.I-III w Zagrodzie Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej uczestniczyli w lekcji edukacyjnej: " Poznajemy zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym", poznawali tajniki otaczającej nas przyrody. Doskonalili sprawność fizyczna pokonując przeszkody w parku linowym "Małpi Gaj" i w terenie.

12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytaliśmy nowele polskie. W Bibliotece Publicznej w Pstrągowej pod czujnym okiem pani Ani oraz wychowawców dzieci czytały fragmenty " Dymu"i " Katarynki".Klasa VI przeczytała nowelę "Sachem". Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Natasza Kula, która przeczytała fragment noweli" Dym".

W dniu 06.09.2019r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli w zajęciach w Publicznej Bibliotece w Pstrągowej na których podsumowano akcje- Moje wakacje z książka.