Wyjazd edukacyjny do Rzeszowa do Muzeum Etnograficznego w ramach realizacji projektu MONEY MATTERS, program ERASMUS + oraz Filharmonii Podkarpackiej w dniu 26 stycznia 2018r.

Komentarze uczniów:

  • Zwiedzanie muzeum spodobało mi się, ponieważ zaciekawiły mnie eksponaty które zostały tam wystawione oraz ich historia.
  • W Rzeszowie w muzeum bardzo mi się podobało. Największe wrażenie na mnie zrobiły eksponaty z dawnych lat. Bardzo udany wyjazd.
  • Podczas wizyty w muzeum dowiedziałem się między innymi kim był bartnik . Najbardziej spodobała mi się gra, która miała na celu pokazać handel w dawnych czasach.
  • Piątkowy wyjazd wywarł na mnie pozytywnie wrażenie. Cieszę się, że miałem okazję być w filharmonii i wysłuchać tam koncertu.
  • Bardzo mi się podobała nasza wycieczka do muzeum etnograficznego, ponieważ było wiele ciekawych eksponatów które były bardzo interesujące.Była to ciekawa lekcja historii połączona z zabawą.
  • Najlepsze wrażenie w dzisiejszej wycieczce zrobiła na mnie edukacyjna gra planszowa, w którą mogliśmy zagrać wszyscy razem świetnie się przy tym bawiąc.
  • Dzisiejszy pobyt w muzeum etnograficznym bardzo mi się podobał. Pani przewodnik opowiadała ciekawie. Dzięki eksponatom i fotografiom mogliśmy poczuć ludową atmosferę tamtych lat.
  • Moim zdaniem w muzeum etnograficznym było fajnie, a najbardziej podobała mi się gra chłopska szkoła biznesu, w której nie osiągnąłem dużego wyniku ale się dobrze bawiłem. 


Robotyka

W dniu 08.01.2018 r. uczniowie  kl. II i III SP uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Photon –Robot uczył ich programowania.


W świątecznym nastroju…

W świątecznym nastroju uczniowie kl. II SP wspólnie z przedstawicielami rodziców urabiali masę solną i z niej  wykrawali różne figurki, które po wyschnięciu malowali.


W procesie uczenia się ogromnie ważna jest ciekawość poznawcza i właśnie ta myśl przyświecała nam, gdy zgłaszaliśmy szkołę do udziału w projekcie finansowanym przez Unię Europejską pt. ,,Odkrywamy tajemnice laboratorium kryminalistycznego’’. Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w pierwszych, z serii zaplanowanych 5 spotkań, zajęciach w doskonale wyposażonym laboratorium kryminalistyki w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Nie na co dzień zdarza się okazja do poznania tajników pracy laboratorium kryminalistycznego, dotknięcia, wypróbowania narzędzi technika kryminalistycznego, wysłuchania fachowców na co dzień zajmujących się tą tematyką . Uczenie się przez robienie , nauczanie kontekstowe przynosi wymierne efekty; mamy wielką nadzieję, że nasi uczniowie bardzo skorzystają na takiej właśnie formie uczenia się.


Pierniczki

W dniu 12.12.2017r. uczniowie kl. II SP wspólnie z rodzicami dekorowali świąteczne pierniczki, które upiekła mama Kubusia Chuchli.

Szlachetna PaczkaWyjazd do teatru

W dniu 05.12.2017r. uczniowie kl. II i III SP obejrzeli w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”.


10 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Swoje talenty recytatorskie i wokalne zaprezentowała klasa IV . Wzruszający był występ Justyny z klasy II gimnazjum, która zaśpiewała piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt."Pytasz mnie".


8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji uczniowie wykonywali plakaty reklamujące wylosowane warzywa. Jury wybrało najlepsze plakaty. Zwyciężyła klasy II gimnazjum i II SP, wyróżnienie otrzymali uczniowie klas I,III i IVSP. Nagrody były niezwykle smaczne; ananas,melon,mango, żurawina oraz gumy do żucia bez cukru.


W naszym kalendarzu zaznaczyliśmy święta, które wydały nam się godne uwagi i które mamy zamiar obchodzić.Niektóre z nich są dosyć zabawne,np.Dzień Spódnicy. Ci, którzy mają poczucie humoru świetnie czuli się w spódnicach i dobrze się w tym dniu bawili.A oto dowody...


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Już od paru lat nasza biblioteka szkolna włącza się w obchody tego sympatycznego święta.


19.10.2017r. Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Klasa VII wraz z opiekunami zorganizowała bardzo ciekawą wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Pomimo niespodzianek na samym początku, wyjazd okazał się bardzo interesujący. Mogliśmy podziwiać pracę nad obróbką szkła, poznaliśmy kilka rodzajów szkła i sami mogliśmy wykonać ozdoby na talerzykach. Swoje prace przywieźliśmy do domów, a były to wspaniałe arcydzieła. 


Święto patrona i pasowanie na ucznia.


Wycieczka rowerowa. 

2.10.2017 uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i panią dyrektor uczestniczyli w wycieczce rowerowej drogami w Pstrągowej. Celem wycieczki było doskonalenie umiejętności jazdy rowerem oraz zwiedzanie pięknych okolic swojej miejscowości. Zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą i wszyscy wrócili z wycieczki z uśmiechniętymi twarzami. W siedlisku Janczar zostali oprowadzeni po stadninie koni oraz resztki sił stracili na urządzeniach rekreacyjnych. Wszyscy po powrocie wyrazili zadowolenie i byli chętni na podobną wycieczkę. Wycieczkę okrasiła piękna jesienna pogoda!


3 października uczniowie klasy III i IV wybrali się na słodką wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez Mistrza Polski Cukierników pana Mirosława Pelczara.Było radośnie,smacznie i niezwykle gwarno. Do domu wracaliśmy w doskonałych humorach. Żeby spalić odrobinę kalorii urządziliśmy sobie spacer po rezerwacie przyrody Prządki.


Dzień chłopaka.
W dniu 28.09.2017r. uczniowie kl. III wspólnie z rodzicami przygotowali zdrowe sałatki owocowe zawierające dużo witaminek, aby chłopcy jedząc gruszki i malinki mieli wesołe minki.


27.09.2017r. Dyskoteka. 

Który uczeń nie lubi poszaleć w rytm dobrej muzyki? My pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę mamy już za sobą. Z niecierpliwością czekamy na kolejną. Ta wrześniowa była wyjątkowa, ponieważ połączona z wyborami najsympatyczniejszego chłopaka oraz najsympatyczniejszego mężczyzny. Zwycięzcom gratulujemy!


Z okazji Dnia Głośnego Czytania spotkałam się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Zainteresowanie przygotowanymi książeczkami bylo duże (oby już takie zostało). Największą popularnością cieszyły się książki z serii o Bolku i Lolku. Olbrzymią i niezmiernie miłą niespodziankę zrobiła mi Justynka , która przeczytała wszystkim fragment książki.


Dopóki jest pamięć, Ona żyć będzie.
W dniu 26.09.2017 r. na spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Pstrągowej uczniowie klas II i III sp wspominali Wandę Chotomską. Poznawali Jej twórczość literacką dla dzieci - czytali wiersze i je ilustrowali.


W trosce o bezpieczeństwo...
W dniu 20.09.2017r. uczniowie klas I-III Sp spotkali się z policjantem, który przypomniał zasady poruszania się po drodze i zachowania w stosunku do nieznanych osób i dzikich zwierząt.


Pierwsza wycieczka
W dniu 19.09.2017r. uczniowie kl I-III uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa:
-zwiedzali zabytki Rzeszowa
-brali udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Dobranocek
-integrowali się poprzez wspólną zabawę w Centrum Zabaw "Fantazja" doskonaląc sprawność ruchowo-motoryczną
-uczestniczyli w produkcji lizaków.


Ognisko klasowe

Dnia 14 września 2017r. rodzice z trójki klasowej kl.I zorganizowali integracyjne ognisko dla swoich dzieci. Oprócz pieczenia kiełbasek atrakcją spotkania była przejażdżka na kucyku.


04.09.2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018