Uczniowie klasy 1 uczestniczący w zajęciach kółka szachowego wykonali prace na Dzień Strażaka oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Straż Pożarna - to Wielka Rzecz!
Dzięki uprzejmości Naczelnika OSP Czudec pana Grzegorza Iskry mogę udostępnić kilka zdjęć z akcji naszej jednostki i zaprosić wszystkich do zapisania się do młodzieżówki straży, w wybranej miejscowości. "Jesteśmy Polakami - wywieszam flagę" to akcja, którą przeprowadzamy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na wielu domach w Polsce łopoczą wtedy flagi. A czy wy wywiesiliście flagi?


22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali prace w różnych technikach: zarówno tradycyjne jak i prace na komputerze. Nasza Planeta - Ziemia. Brawo!!!26 lutego klasy 6 i 7 wybrały się do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl"Zemsta". Uczniowie złożyli wizytę w siedzibie Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego , gdzie spotkali się z przewodnikiem .

Zapusty 2020. 
Uczniowie klasy ll wraz z rodzicami dbają o to by tradycje naszego regionu nie uległy zapomnieniu.


Światowy Dzień Języka Ojczystego uczniowie kl.II obchodzili 25.02.2020 w Bibliotece Publicznej w Pstrągowej


22.02.2020r
Rajd zimowy Czudec-Pstrągowa Janczar


19.02.2020r.

Spotkanie integracyjne młodzieży klas szóstych ze szkół podstawowych z Czudca i Pstrągowej. Pierwsze spotkanie w tym roku odbyło się w Pstrągowej. Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach z panią pedagog Martą Ryś. Mieli możliwość poznać się, porozmawiać, zintegrować. Kolejnymi zajęciami były zajęcia z zastosowania matematyki w praktyce. Uczniowie poznawali wybrane metody szyfrowania, poznali też kod Morse'a i alfabet Braille'a. Po krótkiej przerwie wszyscy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego. Było to lekcje bardzo ciekawe, młodzież aktywnie w nich uczestniczyła.


14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Poczta walentynkowa sprawiła radość obdarowanym wyjątkowymi kartkami. Można było również osłodzić sobie dzień kupując ciastka- serduszka.


11.02.2020r. Dzień Bezpiecznego Internetu 


20 grudnia- jasełka i wspólna wigilia


Wizyta w Bibliotece Publicznej
W dniu 18.12.2019r. uczniowie kl. I na zajęciach w Bibliotece Publicznej poznali zwyczaje świąteczne w Szwecji na podstawie fragmentów lektury Dzieci z Bullerbyn.


Świąteczne pierniki
W dniu 16.12.2019r. uczniowie kl. I ozdabiali świąteczne pierniki upieczone przez Mamy.


13.12.2019r Mikołajkowy rajd Wiśniowa-Rezerwat Herby


11.12.2019r. Kiermasz świąteczny


Wizyta w teatrze 

W dniu 06.12.2019r. uczniowie kl.I - III w Teatrze Maska w Rzeszowie obejrzeli spektakl Opowieść wigilijna i uczestniczyli w lekcji teatralnej. Wizyta w teatrze dostarczyła uczniom przeżyć kulturalno - artystycznych i przybliżyła pracę aktora. W tym szczególnym dniu (6 grudnia) w teatrze uczniowie spotkali Mikołaja.


4.12.2019 MARATON PISANIA LISTÓW- Amnesty International


29.11.2019r. AKADEMIA MŁODYCH ODKRYWCÓW
Celem Akademii Młodych Odkrywców jest zachęcenie młodych ludzi do odkrywania świata, aktywności fizycznej i intelektualnej poprzez przybliżanie zarówno naszego regionu, Polski, jak i innych krajów świata, ich atrakcji turystycznych ale także i problemów z którymi boryka się nasza Planeta w XXI wieku. Pokazy w ramach tegorocznej Akademii Młodych Odkrywców odbyły się w w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce k/Rzeszowa. 
Uczniowie kl. VI-VIII wysłuchali i obejrzeli prezentacje trojga podróżników:
Piotra Śliwińskiego – 12 x dookoła świata z Podkarpacia! 
Romana Stanek – Zachodnie wybrzeże Spitsbergenu i polskie stacje badawcze
Magdaleny Gorzkowskiej – Z Igrzysk Olimpijskich w Himalaje


20.11.2019 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


Uczennice naszej szkoły Anna Nieroda oraz Julia Kęsy wzięły udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego.Pięknie recytowały fragmenty książki" Ania z Zielonego Wzgórza". Tym razem to do Julki uśmiechnęło się szczęście.Zaczarowała jury i zdobyła nominację do następnego etapu tegoż konkursu. Etap rejonowy odbył się w Lubeni. Julia zajęła trzecie miejsce .Obu dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów!

OBCHODY 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu 05.11.2019r. uczniowie klas I-III spotkali sie z pielegniarka w ramach programu Doradztwa Zawodowego. W bardzo przychylny i ciekawy sposob pani przyblizyla trudny i odpowiedzialny zawod pielegniarki.

W dniu 25 października 2019r. klasa VI i VIII uczestniczyła w akcji "Szkoła pamięta". W ramach akcji uporządkowaliśmy grób rodziny patrona - matki Antoniny z Gokiertów Irankowej, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.


Nasz Patron

W dniu 24.10.2019r. nauczycielka historii p. Barbara Stec na spotkaniu z uczniami kl. I w interesujący sposób poszerzyła ich wiedzę o życiu i działalności Patrona szkoły.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch"
23 października korzystając z pięknej i słonecznej pogody klasa VII i VIII wraz z wychowawcami wyruszyła na wycieczkę rowerową dookoła Pstrągowej. W Siedlisku Janczar zatrzymaliśmy się na krótki posiłek i po kilku godzinach zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły.


20.10.2019 Spotkanie z pisarzem Wieslawem Drabikiem. Uczniowie klas I-III spotkali sie z autorem ksiazek dla dzieci Wieslawem Drabikiem. W przyjaznej atmosferze poznali tworczosc pisarza.

W dniu 18.10.2019r. uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym o tematyce profilaktycznej pt. "Kolczasta przyjaźń"

Wizyta w Bibliotece Publicznej

W dniu 17.10.2019r. uczniowie kl. I na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Pstrągowej poznawali twórczość Wiesława Drabika przygotowując się do spotkania autorskiego z pisarzem.


Pasowanie na ucznia

W dniu 15.10.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Uczniowie kl. I zaprezentowali zebranym nauczycielom, uczniom oraz zaproszonym Rodzicom swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. W imieniu starszych kolegów zostali serdecznie powitani przez uczniów kl. II i III.


Święto Szkoły


Święto Szkoły

W dniu 11 października po raz kolejny obchodziliśmy święto naszego patrona. Rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. Po przemarszu do szkoły klasa VIII przedstawiła sylwetkę Kazimierza Iranka Osmeckiego, w krótkim programie artystycznym. Pani B. Stec nagrodziła również uczniów biorących udział w konkursie plastycznym Namaluj historię patrona". W konkursie wzięło udział 15 uczniów, wszystkie prace były piękne i różnorodne a autorzy otrzymali drobne nagrody.


W dniu 07.10.2019r. uczniowie szkoly podstawowej brali udzial w spotkaniu z Pania Policjantka. Zostaly poruszane tematy bezpieczenstwa ucznia w drodze do szkoly oraz bezpieczenstwa w sieci.

Pamięć Września.
W dniu 4 października 2019 roku uczciliśmy pamięć o naszych bohaterach sprzed 80 lat. Przez prezentację przygotowaną przez ucznia klasy VIII J. Drąga nauczycielka historii B. Stec przypomniała najważniejsze etapy kampanii.


28.09.2019r. Sztafeta pokoleń Wielopole-Grodziska-Pstrągowa Janczar


Wyjazd do Zagrody Edukacyjnej Ranczo W dniu 16.09.2019 uczniowie kl.I-III w Zagrodzie Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej uczestniczyli w lekcji edukacyjnej: " Poznajemy zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym", poznawali tajniki otaczającej nas przyrody. Doskonalili sprawność fizyczna pokonując przeszkody w parku linowym "Małpi Gaj" i w terenie.


12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytaliśmy nowele polskie. W Bibliotece Publicznej w Pstrągowej pod czujnym okiem pani Ani oraz wychowawców dzieci czytały fragmenty " Dymu"i " Katarynki".Klasa VI przeczytała nowelę "Sachem". Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Natasza Kula, która przeczytała fragment noweli" Dym".

W dniu 06.09.2019r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli w zajęciach w Publicznej Bibliotece w Pstrągowej na których podsumowano akcje- Moje wakacje z książka.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.