24 czerwca.
Integracyjne pożegnanie klasy VIII

Wędrówki po Pstrągowej

Wędrówki integracyjne kl. 7 i 8

Klasa trzecia lubi czytać polskich pisarzy. 1 czerwca dzieci uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Publicznej.

Akcja charytatywna AKTYWNA MAJÓWKA NA RZECZ PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI

5 maja- Dzień godności osób niepełnosprawnych intelektualnie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Światowy Dzień Ziemi  22 kwietnia 2021r.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło Przywróć naszą Ziemię. Jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w 192 krajach. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990r.
Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi,  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Lekcja biblioteczna klasy pierwszej

22 marca 2021
Wspomnienie pierwszego dnia wiosny w klasach 1-3. Każda klasa w swoim wiosennym kolorze. Uczniowie wykonali wiosenne breloczki.

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego.
Uczniowie klasy trzeciej kultywują tożsamość narodową. Na spotkaniu z Panią bibliotekarz poznają miejsce języka polskiego w życiu każdego Polaka. Dużo czytają by utrwalać i kształtować język.

,,Rzepka'' - efekty pracy uczniów klasy III po spotkaniu z panią bibliotekarką z biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Pstrągowej.

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegorocznej edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”.

Dzień Praw Człowieka jest to święto obchodzone corocznie 10 grudnia. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej deklaracji praw człowieka w 1948 roku.

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

21 listopada ogólnopolski Dzień życzliwości w tym roku został zorganizowany online przez wszystkich uczniów naszej szkoły w dość ciekawy sposób.

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

10.11.2020 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA MŁODSZEGO I STARSZAKA

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W tym dniu, na każdym domu w Polsce powinny łopotać biało-czerwone flagi.

11 listopada się zbliża. Patriotycznie na zajęciach świetlicowych oraz edukacji wczesnoszkolnej (matematycznej i informatycznej)

5 listopada - Dzień Postaci z Bajek

Lekcje języka polskiego=kreatywnie i z wykorzystaniem narzędzi krytycznego myślenia

Październik - wspólne czytanie.

Wędrówki klasy 7

Dzień głośnego czytania

02.10.2020r. X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 r.”
Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Również nasi uczniowie z klasy VIII uczestniczyli w tej akcji. Wysprzątaliśmy teren powyżej szkoły - wzdłuż starej drogi w kierunku Pyrówek. Zebraliśmy trzy worki śmieci, które załadowaliśmy na auto Ekosystemu.

W dniu 23.09.2020 uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w winnicy Notabene w Pstrągowej. W malowniczych warunkach poznawali gatunki winorośli oraz warunki pracy winnicy.

O! ci młodzi ludzie, Odchodzą od nas i wołają głośno: Idziemy szukać szczęścia. Więc my, starce, Cośmy przebiegli po tej biednej ziemi, A nigdy szczęścia w życiu nie spotkali; Możeśmy tylko szukać nie umieli... "Balladyna"- narodowe czytanie

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. My również przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

11.09.2020r.
Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia

01.09.2020r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.