OBCHODY 103. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

„Wolność kocham i rozumiem[…]”
Słoneczna środa ,10 listopada, biało- czerwone chorągiewki, biało-czarne stroje…
Wzruszenie, harmonia, emocje.
Nasi uczniowie wystąpili w konkursie pieśni patriotycznych-pomysł pana Szymona Steca. Wszyscy przygotowani, stremowani i jednocześnie odważni. Największe wrażenie na jury zrobiła klasa II oraz IV. Nie było sztampy. Wyszliśmy ze strefy komfortu- to Wychowawcy i pani Dyrektor przygotowali recytację poezji. Wiersze Baczyńskiego, Herberta, Szymborskiej, Różewicza, tekst Niemena „Dziwny jest ten świat” wywołały wzruszenie na twarzach zebranych uczniów, nauczycieli. Było również wspólne zdjęcie (to nasza szkolna tradycja), a później niespodzianka- klasa ósma brawurowo zaśpiewała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn.
To był niezwykły dzień. Wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Byliśmy razem. Mamy nadzieję, że takie chwile pozostaną w pamięci i w sercach na długie lata.