Spotkanie wigilijne

„Już słychać kolędy, już pachnie świętami…

Syn Boży się zrodził, by zamieszkać z nami!”

Już wkrótce dzień wielki – Boże Narodzenie! A dziś (22.12.2023 r.) , zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się przedświąteczne Spotkanie Wigilijne. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście, Przyjaciele naszej szkoły: przedstawiciele władz lokalnych, instytucji, na czele z Wójtem Gminy Czudec – Andrzejem Ślipskim oraz emerytowani Pracownicy szkoły i Rodzice. W świąteczny nastrój wprowadziła nas uczennica kl. VI Karolina Tęczar, która zagrała pięknie na saksofonie „Cichą Noc”. Następnie nasi najmłodsi uczniowie z kl. I-III śpiewem i tańcem złożyli pokłon Maleńkiej Miłości, która przyszła na świat. Klasy przygotowywały się z paniami M. Tomaka, W.Kiadacka i J. Wiater. Nie zabrakło też tradycyjnych jasełek „Przy żłóbku”, które przedstawili uczniowie klasy VI, wsparci śpiewem pasterzy z klasy V przygotowani przez panią Barbarę Pilarz i pana Szymona Steca. Wszyscy szkolni artyści z wielkim przejęciem i zaangażowaniem prezentowali się w betlejemskiej szopce. Potem popłynęły życzenia, podczas łamania się opłatkiem. W tle słychać było dźwięki kolęd wygranych przez Mateusza Tęczara z kl. VII. Na zakończenie I części uroczystości czekała na zebranych niespodzianka – pastorałka „Od serca do ucha” w wykonaniu odważnych nauczycieli, którzy spisali się śpiewająco! Po części artystycznej i ciepłych życzeniach zasiedliśmy do wspólnych stołów i konsumowaliśmy pyszny barszcz z grzybami, pierożki i słodkości. Świąteczna sceneria, przyjazna atmosfera i wzruszające chwile towarzyszyły całej społeczności. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, chwile pełne radości i wzruszeń. Spotkanie Wigilijne to nie tylko kultywowanie pięknych polskich tradycji, ale też wzmacnianie więzi i relacji, tak ważnych dla najmłodszych, młodych i tych trochę starszych..