Zaśpiewajmy niepodległej

„Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć

Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście

Wolność to wśród życia gór i chmur

Poprzez każdy bór i mur znać przejście”

M.Grechuta

W piątek 10 listopada 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Karolina oraz dwóch Filipów z klasy V przypomnieli znaczenie polskich symboli narodowych. Głos zabrała również Pani Dyrektor Edyta Englot – Rybka; mówiła o odwadze, determinacji i wielkim poświęceniu Polaków walczących o wolność naszego kraju.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych bohaterów.

Następnym punktem uroczystości był koncert „Zaśpiewajmy Niepodległej”. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi, czyli wspaniałe przedszkolaki oraz dzieci ze starszej grupy. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie ze wszystkich klas.

Występujący zostali obdarowani słodkościami. Jury w składzie Pani Dyrektor, Pani Marta Czarnik oraz Pan Szymon Stec wyróżniło w kategorii klas I-III- klasę III, natomiast w kategorii starszaków trzecie miejsce przyznano kl.VIII, drugie – kl.VI, pierwsze – kl.V