ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Za nami kolejny rok szkolny, ale także wyjątkowa uroczystość jego zakończenia! Wydarzenie to dostarczyło nam wielu wrażeń i na pewno zostanie w pamięci każdego z nas! Tyle ciepłych słów, przyjaznych uśmiechów i gratulacji…

21 czerwca w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt przeżywać ten radosny dzień wspólnie ze znakomitymi gośćmi. Byli wśród nas: Wojewoda Podkarpacka – P. Teresa Kubas-Hul Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – P. Karol Ożóg, Podkarpacka Kurator Oświaty – P. Dorota Nowak-Maluchnik, Prezes Zarządu Okręgu Podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego – P. Stanisław Kłak, Przewodnicząca Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego WZZ „Forum – Oświata” – P. Iwona Rutkowska – Wydra, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – St. bryg. P. Dariusz Homa, Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie – Młodszy ins. P. Mirosław Kawa, Starosta Strzyżowski – P. Robert Godek Przewodnicząca Rady Gminy Czudec – P. Celina Bałchan, Radna Powiatu Strzyżowskiego, Dyrektor ZEAS w Czudcu – P. Małgorzata Skalska, Wójt Gminy Czudec – P. Andrzej Ślipski, Zastępca Wójta Gminy Czudec – P. Jerzy Wilk, Sekretarz Gminy Czudec – P. Agnieszka Materna Skarbnik Gminy Czudec – P. Anna Borowiec Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Czudec, Sołtys Wsi Pstrągowa – P. Tadeusz Bieszczad, Radni Gminy Czudec – P. Tadeusz Kmiecik i P. Grzegorz Fąfara, , Przewodnicząca Rady Rodziców – P. Magdalena Wiater, Zastępca -P. Monika Budnik – Niemiec i Skarbnik – P. Patrycja Piwowar, Proboszcz Parafii Pstrągowa – Ks. J. Pańczuk.

Współorganizatorami Wojewódzkiego Zakończenie Roku Szkolnego 2023/24 w naszej szkole byli: Podkarpacka Kurator Oświaty- P. D. Nowak – Maluchnik i Wójt Gminy Czudec – P. A. Ślipski.

Wiele ważnych słów już wybrzmiało, bo wydarzenie to relacjonowane było wielokrotnie przez, np. Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Telewizję Regionalną – Rzeszów, Internetową Telewizję Południe.

Jako dyrektor szkoły jestem dumna, że zostaliśmy wybrani jako szkoła do wojewódzkich uroczystości zakończenia roku szkolnego. Myślę, że godnie reprezentowaliśmy wszystkie szkoły na Podkarpaciu. Czuję ogromną wdzięczność wobec władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i za obecność, która uświetniła ten dzień.

Szczególne jednak słowa podziękowania kieruję do moich Uczniów, którzy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania! Pięknie i z powagą zaśpiewaliście nasz Hymn Narodowy!

Poczty Sztandarowe – dziękuję za wzorowe wypełnianie tej zaszczytnej funkcji!

Pierwszoklasiści, w rzeszowskich strojach, wzruszająco i odważnie powitaliście Gości!

Uczniowie kl. 7 i 8 – elegancko zatańczyliście poloneza, nasz polski taniec narodowy, który podkreślił rangę tej uroczystości!

Dziękuję sympatycznej parze prowadzącej – Lidii i Mateuszowi, za Wasz wdzięk i wprowadzenie radosnej atmosfery! Zaprezentowaliście się z klasą na tak oficjalnym wydarzeniu!

Uczniom klasy 5 jestem wdzięczna, że z entuzjazmem przeniosła nas w wakacyjne klimaty! Podobnie też klasa 3 z pomocą paru osób z klasy 2, tańcząc flamenco. To było bardzo emocjonujące widowisko w Waszym wykonaniu!

Klasie 7 gratuluję pomysłowego i ciepłego pożegnania Absolwentów, a Absolwentom – powagi, jak przystało na najstarszą klasę w szkole!

Uczniowie, dobrze się prezentowali, ale to zasługa też niemała wszystkich Nauczycieli. Bardzo dziękuję Wam Nauczyciele za trud i odpowiedzialność!

Radzie Rodziców w Pstrągowej jestem wdzięczna za bardzo dobrą współpracę!

W tym miejscu chcę podziękować też Pracownikom Szkoły za utrzymanie porządku do ostatnich minut, mimo końcoworocznego zmęczenia.

Jestem mile zaskoczona, podobnie jak uczniowie i jednocześnie bardzo wdzięczna Sponsorom – Firmie LSTECH – Panom: Sławomirowi Stecowi, Pawłowi Stecowi i Marcinowi Laskowi – fundatorom NAGRODY – roweru, który trafił do Najlepszego Ucznia Szkoły – Jakuba Chuchli z kl. 8.

Jednym z istotnych elementów każdej imprezy jest odpowiednie nagłośnienie. Doskonale, jak zawsze wykonał to zadanie – Pan Janusz Dobek! Serdecznie dziękuję za czas, niezawodność i profesjonalizm!

Bardzo dziękuję WSZYSTKIM za każde działanie dla dobra naszej szkoły.

Edyta Englot – Rybka