Uczciliśmy Niepodległą!

10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, – od przedszkolaków do najstarszych uczniów oraz nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców – włączając się w ogólnopolską akcję „Niepodległa dla hymnu”.

Pani Edyta Englot -Rybka – dyrektor szkoły w swoim przemówieniu podkreśliła jak ważny jest patriotyzm podała przykłady jak go wyrażać w życiu codziennym. Następnie Marian Złotek nauczyciel historii wygłosił okolicznościowy referat. Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez ucz. kl. III, pod kierunkiem Marii Środoń przedstawił długą i trudną drogę Polaków do niepodległości. Ta uroczystość przypomniała nam jak wielką wartością jest wolna Ojczyzna. Na koniec akademii młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem i minutą ciszy uczciła pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.