Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

18 listopada nasza Szkoła i Przedszkole wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF.

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to okazja do zatrzymania się i przyjrzenia się prawom dziecka z dziecięcej perspektywy, wysłuchanie , jak dzieci rozumieją swoje poszczególne prawa. Tak naprawdę to w tym dniu to dzieci miały głos i pokazały, powiedziały, narysowały to, co jest dla nich ważne, pokazały swoją wiedzę o świecie, o życiu, swoją wrażliwość i empatię. Podczas pracy nad wspólnymi plakatami kształtowały takie kompetencje jak komunikacja, kooperacja, kreatywność i krytyczne myślenie.