Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Panią Edytę Englot-Rybkę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          Tego dnia odbyła się także uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Pani Dyrektor wręczyła nagrody Dyrektora nauczycielom naszej szkoły w uznaniu za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele realizujący całoroczne programy edukacyjne, tacy, dzięki działalności których szkoła wzbogaciła się o kolejne certyfikaty, dyplomy i podziękowania, a także ci uczący swoich uczniów wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia, którzy swój czas poświęcają uczniom z trudnościami w nauce lub potrzebującym szeroko rozumianej pomocy i wsparcia. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: Pani Jola Ożóg, Pani Aneta Staszczuk, Pani Marta Ryś, Pani Marta Czarnik, Pan Bogdan Teper oraz Pan Jerzy Pilarz. Podczas uroczystości gratulacje otrzymali również nauczyciele, którym przyznano Nagrodę Wójta Gminy Czudec w dowód uznania za szczególne osiągnięcia – należy podkreślić, iż w tym roku dwóch nauczycieli naszej szkoły otrzymało to zaszczytne wyróżnienie – Pani Natasza Kula oraz Pani Maria Środoń. Wszystkim wyróżnionym nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.  W uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców naszej szkoły, którzy dołączyli się do życzeń. Cała uroczystość została zręcznie uwieńczona czymś miłym dla podniebienia. Wręczenie słodkiego upominku było wyrazem wdzięczności za trud i czas poświęcony edukacji i wychowaniu.  Uroczystość zakończyły podziękowania złożone przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego oraz wręczenie symbolicznych laurek dla całego grona nauczycielskiego oraz pracowników szkoły za włożony w ich pracę trud i wysiłek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *