MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.”

Seneka

W pierwszych dniach maja obchodzimy w Polsce ważne święta państwowe. Obok Święta Pracy – 1 maja, dla nas Polaków szczególnie ważne są: Święto Flagi – 2 maja i Święto Konstytucji – 3 maja.

Z okazji tych świąt klasy 2 oraz 3 pod okiem swoich wychowawczyń, Pani Wiesławy Kidackiej i Pani Joanny Wiater przygotowały przepiękny występ, który cała społeczność szkolna mogła obejrzeć po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt przed budynkiem szkoły.

Patriotyczne wiersze przeplatane były patriotycznymi piosenkami oraz efektownym tańcem z flagami. Głos zabrał również nauczyciel historii Pan Marian Złotek, który, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom tej akademii starał się wyjaśnić czym jest konstytucja i jak jest ona ważna dla narodu.

Dzień 26 kwietnia, w którym odbyła się akademia, był pięknym momentem w życiu naszej szkoły.