Święto Patrona szkoły 2023

Dzień patrona szkoły

Dnia 26.09.2023 r. świętowaliśmy Dzień Patrona. Właśnie tego dnia minęło 25 lat od nadania naszej szkole imienia płk. K. Iranka Osmeckiego.

Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Czudec- p. Jerzy Wilk, sekretarz gminy – p. Agnieszka Materna, były dyrektor szkoły – p. Zdzisław Stawarz ( który rozpoczął działania zmierzające do nadania szkole imienia), p. Jadwiga Skoczylas – była nauczycielka historii (która popularyzowała wiedzę o patronie wśród uczniów i rodziców), przewodnicząca Rady Rodziców – p. Magdalena Wiater i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – p. Agnieszka Jawor.

Po 2 godzinach lekcyjnych, tę ważną dla naszej społeczności szkolnej uroczystość, rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele parafialnym, z udziałem pocztu sztandarowego.

A w ogrodzie szkolnym miała miejsce druga część uroczystości. Po powitaniu gości przez panią Dyrektor Edytę Englot – Rybkę wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia p. Mariana Złotka, a potem wręczone zostały nagrody, ufundowane przez Wójta gminy p. Andrzeja Ślipskiego zwycięzcom Turnieju wiedzy o Patronie szkoły.

Następnie kl. VII zabrała wszystkich na wycieczkę po obejściu szkoły. Zwiedzaliśmy nowo powstałe miejsca, czyli Kącik Patrona, ogród kwiatowy i plac zabaw. (Dzięki programowi INICJATYWY SPOŁECZNE). Atrakcje podczas wycieczki zapewniły: klasa II i III – prezentując układ taneczny z flagą, kl. V – śpiewając „W moim ogródeczku”, a starszaki – „Plac zabaw”.

Na koniec były fanfary i zostały wręczone ORDERY UŚMIECHU, przyznane przez Kapitułę uczniowską tym, którzy przyczynili się do poprawy warunków nauki i zabawy uczniów. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Dyrektor, p. Wójt, p. Sekretarz, przew. Rady Rodziców, przew. KGW, p. J. Skoczylas i p. Z. Stawarz.

Oto fotorelacja, która pokaże więcej szczegółów….