Pasowanie pierwszoklasistów

„Zaszumiały drzewa przed szkołą:

Witaj, pierwsza klaso!

Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie,

szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie!”

W przepiękny jesienny poranek, 24 października 2023 r., dzieci z klasy 1 w SP nr 1 im. płk. K. Iranka Osmeckiego w Pstrągowej złożyły uroczyste ślubowanie. Dzieciom, w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli rodzice, Pani Dyrektor,  starsi koledzy i koleżanki z klasy 2 i 3 oraz przedszkolaki z najstarszej grupy wraz z wychowawcami.

Pierwszaki odważnie prezentowały się przed zgromadzonymi gośćmi, a po części artystycznej i ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.