Szkolna Wigilia

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego wszyscy w naszej szkole chętnie włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, by przeżyć ten czas bardzo uroczyście. Przygotowań było mnóstwo i właściwie wszyscy byli zaangażowani, a koordynował te działania p. S. Szela.

Dnia 22 grudnia w odświętnych strojach pojawiliśmy się w szkole i od rana panował świąteczny nastrój. Niestety, spora część uczniów z powodu choroby pozostała w domu, ale duchem byliśmy razem! Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Czudec P. A. Ślipski wraz ze swoim zastępcą, P. J. Wilkiem, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciel OSP w Pstrągowej P. Bieszczad, przewodnicząca KGW w Pstrągowej P. A. Jawor i Sołtys wsi P. T. Bieszczad oraz Bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Pstrągowej P. A. Banaś.

W części artystycznej klasa VI przedstawiła jasełka, przygotowane z pomocą p. B. Pilarz i M. Ryś, zakończone epilogiem „A to się podziało” autorstwa ks. J. Pańczuka . W trakcie widowiska na scenie pojawiły się anioły i diabły . Piekło starało się zakłócić przygotowania na przyjście Pana, a niebo – pomóc ludziom, rozbudzić miłość i nadzieję na Dobrą Nowinę. Oczywiście jednymi przewodził Lucyfer, a drugimi – Archanioł. Niebo wygrało z zakusami piekła. Pojawiła się Boża Dziecina, by nam pobłogosławić.

Uczennice z kl. V zaprezentowały wiersz „A to się podziało”, a przedszkolaczki zatańczyły sympatyczny taniec.

Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy w radosnej atmosferze  ten wyjątkowy czas!