Majowe Święta

W dniu 28.04.2023 spotkaliśmy się w naszej szkole na uroczystej akademii z okazji Dnia Flagi Państwowej oraz w celu uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Z tej okazji nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na masz, odśpiewanie hymnu i przemówienie Pani dyrektor.

Te historyczne wydarzenia pomagają nam również uświadomić sobie, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej . Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do świetności.

Akademię przygotowali uczniowie klasy 1 i 2 pod czujnym okiem pań wychowawczyń Wiesławy Kidackiej i Joanny Wiater. Uczniowie mieli okazję posłuchać pieśni i wierszy patriotycznych, oraz obejrzeć taniec z flagami w wykonaniu dziewcząt. Przedstawienie ubarwiły piosenka i wiersz w wykonaniu przedszkolaków.